“Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” Azərbaycanın aparıcı sərgilərinin rəsmi bankı – PASHA Bank ilə strateji tərəfdaşlığı elan edir
23 sentyabr 2025
Azərbaycanda keçirilən beynəlxalq sərgilər investisiyaların cəlb olunması və yeni biznes əlaqələrinin qurulması üçün mühüm platformadır. Bu sərgilər dünyanın aparıcı şirkətlərini və sənaye liderlərini bir araya gətirir, dövlət qurumlarının dəstəyi ilə təşkil olunur ki, bu da Bakının regionda əsas biznes məkanı kimi mövqeyini möhkəmləndirir.
Etibarlı və tanınan milli brendlər kimi bu sərgilər artıq qlobal sərgi təqvimində layiqli yerini tutaraq, dünyanın aparıcı beynəlxalq tədbirləri sırasına daxil olub.
Azərbaycanın ən iri və etibarlı maliyyə institutlarından biri olan PASHA Bank, 2025-ci ilin payızında və 2026-cı ilin yazında Bakıda “Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” (CEO) tərəfindən təşkil ediləcək beynəlxalq sərgilərin rəsmi bankı qismində çıxış edir.
Bu əməkdaşlıq bazar liderlərinin güclü sinerjisini nümayiş etdirir və sərgilərin yüksək statusunu, eləcə də ölkənin iqtisadi inkişafına verdiyi töhfəni bir daha təsdiqləyir.
25 ildən artıq fəaliyyəti dövründə “Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” (CEO) şirkətləri özünü beynəlxalq sərgilərin və konfransların təşkilində aparıcı oyunçular kimi təsdiqləmiş, dünyanın minlərlə iştirakçısını, investoru və ekspertini bir araya gətirmişdir.
“Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” şirkətlərinin direktoru Fərid Məmmədovun sözlərinə görə, PASHA Bank kimi tərəfdaşla əməkdaşlıq bu sərgilərin yüksək səviyyəsini və əhəmiyyətini daha da vurğulayır:
“PASHA Bank ilə əməkdaşlıq effektiv bir sinerjidir. Biz çalışırq ki, hər bir sərgimiz iştirakçılar üçün maksimum səmərəli olsun. Ölkənin aparıcı bankı ilə tərəfdaşlıq müştəri xidmətlərini yüksək səviyyədə saxlamağa və yeni istiqamətlərin inkişafına imkan verəcək.”
“Iteca Caspian və “Caspian Event Organisers” ilə əməkdaşlıq və onların təşkil etdiyi beynəlxalq sərgilərdə iştirak etmək kiçik və orta biznesin inkişafına töhfə vermək üçün böyük imkan yaradır. Əminik ki, “Iteca Caspian və “Caspian Event Organisers”  tərəfindən təşkil olunan çoxprofilli sərgilər investisiya, innovasiya və yeni ideyaların mərkəzinə çevrilərək, sahibkarların təcrübə mübadiləsi aparmasına və imkanlarını genişləndirməsinə şərait yaradır. Bu isə biznesin maliyyə sabitliyini daha da möhkəmləndirir. PASHA Bank real sektorun etibarlı tərəfdaşı kimi biznesin inkişafı üçün əlverişli mühitin formalaşdırılması, iqtisadiyyatımızın daha dayanıqlı və rəqabətqabiliyyətli olması istiqamətində təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcək”, – deyə PASHA Bank-ın Korporativ və İnstitusional Bankçılıq seqmentinin idarəedici direktoru Heydər Süleymanov qeyd etmişdir.
Sərgilər çərçivəsində PASHA Bank bir sıra tədbirlər və təqdimatlar keçirəcək. Ziyarətçilər PASHA Bank-ın məhsul və xidmətləri ilə birbaşa sərgi məkanında tanış ola biləcəklər. Bu isə biznes əməkdaşlığının qurulması və müasir maliyyə həllərinin əldə olunması üçün əlavə imkanlar yaradacaq. Təqdim olunacaq xidmətlərə aşağıdakılar daxildir:
• Hesabların ekspress açılması və kartların birbaşa sərgi məkanında rəsmiləşdirilməsi;
• İştirakçılar üçün xüsusi maliyyə təklifləri;
• Beynəlxalq ödənişlər və tranzaksiyalara dəstək;
• Xarici qonaqlar üçün rahat xidmətlər.
Uzunmüddətli əsasda nəzərdə tutulmuş bu tərəfdaşlıq Bakıda keçirilən bütün irimiqyaslı beynəlxalq sərgiləri əhatə edir. Onların sırasında “BakuBuild”, “Caspian Agro”, “InterFood Azerbaijan”, “Aquatherm Baku”, “Rebuild Karabakh”, “Medinex” və s. yer alır.
Təşkilatçılar əmindirlər ki, bu əməkdaşlıq regionda biznes tədbirlərinin təşkilində yeni keyfiyyət standartı yaradacaq və Azərbaycana yeni iştirakçıların, investisiyaların və layihələrin cəlb olunmasına güclü stimul verəcək.

Iteca Caspian and CEO announce a strategic partnership with PASHA Bank — the official bank of Azerbaijan’s leading exhibitions
23 september 2025
International exhibitions in Azerbaijan serve as an important platform for attracting investment and establishing new business ties. These events bring together leading companies and industry leaders from around the world and are held with the support of government institutions, reinforcing Baku’s reputation as a key business hub in the region.
As trusted and recognised national brands, the exhibitions have secured a distinguished place in the global exhibition calendar, ranking among the world’s leading international events.
PASHA Bank, one of the largest and most reliable financial institutions in Azerbaijan, is acting as the official bank of the international exhibitions to be organized by Iteca Caspian and Caspian Event Organisers (CEO) in Baku in autumn 2025 and spring 2026.
This partnership demonstrates a strong synergy between market leaders and reaffirms both the high status of the exhibitions and their contribution to the country’s economic development.
For more than 25 years, Iteca Caspian and CEO have established themselves as leading organisers of international exhibitions and conferences, bringing together thousands of participants, investors, and experts from around the globe.
According to Farid Mammadov, Director of Iteca Caspian and Caspian Event Organisers, collaboration with a partner such as PASHA Bank underscores the high level and significance of these exhibitions:
“Cooperation with PASHA Bank is an effective synergy. We aim to ensure that each of our exhibitions is as productive as possible for participants. Partnership with the country’s leading bank will enable us to maintain a high level of client service and to develop new directions.
“For PASHA Bank, cooperation with Iteca Caspian and Caspian Event Organisers and participation in international exhibitions under their auspices represent a valuable opportunity to contribute to the development of the small and medium-sized business segment. We are convinced that the multi-profile exhibitions organised by Iteca Caspian and CEO are becoming focal points for investment, innovation, and new ideas. They promote the exchange of experience and expand opportunities for entrepreneurs, thereby further strengthening the financial stability of businesses. As a reliable partner of the real sector of the economy, PASHA Bank intends to continue supporting initiatives aimed at creating a favourable environment for business growth and fostering a more sustainable and competitive economy in Azerbaijan,” noted Heydar Suleymanov, Managing Director of the Corporate & Institutional Banking Segment at PASHA Bank.
Within the framework of the exhibitions, PASHA Bank has scheduled a series of events and presentations. Visitors will have the opportunity to familiarise themselves with the bank’s products and services at the PASHA Bank booth. This will create additional opportunities for establishing business cooperation and accessing modern financial solutions directly at the exhibition venue. The range of services will include:
- Express account opening and card issuance directly on site;
- Special financial offers for participants;
- Support for international payments and transactions;
- Convenient services for foreign visitors.
The organisers are confident that this alliance will set a new standard of quality in the organisation of business events in the region and serve as a strong incentive for attracting new participants, investments, and projects to Azerbaijan.