Bakıda 6-cı dəfə sərgi sahəsinin peşəkarları üçün intensiv praktiki seminar keçiriləcək
2025-ci ilin 24 fevral tarixində Bakıda sərgi iştirakçıları və stend qurucuları üçün "Sərgilərdə iştirakın səmərəliliyini necə artırmaq olar" mövzusunda intensiv praktiki seminar keçiriləcək. Seminar Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə “Radisson Hotel Baku” mehmanxanasında təşkil olunacaq. Təlimdə iştirakçılara sərgilərdə maksimal nəticələr əldə etməyin yolları göstəriləcək.
Artıq 6-cı dəfədir ki, baş tutacaq seminarın məqsədi sərgi təcrübəsini sistemləşdirərək iştirakçılara "özünə kənardan baxmaq" imkanı yaratmaq, sərgilərə hazırlıq zaman ən çox rast gəlinən səhv və stereotiplərdən qurtulmaqdır. Seminar yalnız praktiki xarakter daşıyır və konkret sərgi nümunələri üzərində müzakirələr aparılacaqdır.
İntensiv praktiki seminar 25 illik sərgi təcrübəsi olan və 10-dan çox ölkədə sərgi iştirakçılarına 1000-dən çox praktiki təlimlər keçmiş "EkspoEffekt" sərgi konsaltinq agentliyinin Baş direktoru Nikolay Karasev tərəfindən keçiriləcək. Təcrübəli mütəxəssis iştirakçılara real hallardan və nümunələrdən istifadə edərək, sərgilərdə effektivliyi artırmağın yollarını nümayiş etdirəcək. Seminar 2006-cı ildən bəri 25.000-dən çox iştirakçıya xidmət göstərib və yüksək loyallıq indeksi (NPS) ilə tövsiyə olunur, bu da iştirakçıları yenidən bu seminara qatılmağa təşviq edir.
İkihissəli təlimdə iştirakçılar üçün təşkil olunacaq "Sərgilərdə iştirakın səmərəliliyini necə artırmaq olar" mövzulu seminarda sərgi tədbirlərinin xüsusiyyətləri, iştirakçılar üçün tipik səhvlər və stereotiplər, sərgidə uğurun təməlini qurma yolları, sərgi stendinin düzgün təşkilatı, xidmət və məhsulların təqdimatı mövzuları müzakirə ediləcək. İkinci hissədə isə sərgi komandası ilə bağlı işçilərin funksiyaları, xarici görünüş və davranış qaydaları, ziyarətçilərlə effektiv işin taktika və texnikaları, məhsul təqdimatının doğru üsulları, əlaqələrin işlənməsi və post-sərgi dövründə iştirakın qiymətləndirilməsi təqdim olunacaqdır.
Stend qurucuları üçün keçiriləcək “Sərgi stendlərini necə yaratmaq və satmaq olar” mövzulu seminarda isə müasir sərgi stendinin tələbləri, funksional zonaların təşkil edilməsi və məhsul təqdimatının optimallaşdırılması haqqında məlumat veriləcəkdir. Təlimdə, stendin kommunikativ funksiyası, ziyarətçilərin diqqətinin cəlb edilməsi, ekspodizayn tendensiyaları barədə praktiki məlumat təqdim olunacaq.
Hazırkı seminar sərgilərə qatılan və qatılmağı planlaşdıran, eləcə də stendlərin dizaynı və qurulması ilə məşğul olan şirkətlərin rəhbərlərinə, dizaynerlərə, layihə menecerlərinə, direktor və satış menecerlərinə tövsiyə olunur. İştirak etmək istəyən şəxslər təşkilatçılarla əlaqə saxlaya bilərlər.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən şəxslər əlaqədar şəxsdən ətraflı məlumat əldə edə bilərlər: Əlaqə nömrəsi +994 77 277 71 51.

В Баку в 6-й раз пройдет интенсивный практический семинар для профессионалов выставочной индустрии
24 февраля 2025 года в Баку состоится практический интенсивный семинар для участников выставок и строителей стендов на тему «Как повысить эффективность участия в выставках». Семинар организован «Ассоциацией Организаторов Выставок Азербайджана» (ASTA) и состоится в отеле Radisson Hotel Baku. В ходе тренинга участники познакомятся с эффективными методами достижения максимальных результатов на выставках.
Семинар, который пройдет уже в шестой раз и направлен на систематизацию выставочного опыта, даст участникам возможность «посмотреть на себя со стороны» и избавиться от распространенных ошибок и стереотипов, возникающих в процессе подготовки к выставкам. Мероприятие носит исключительно практический характер, а обсуждения будут основаны на конкретных примерах выставок.
Практический интенсивный семинар проведет Николай Карасев, директор Агентства выставочного консалтинга «ЭкспоЭффект», имеющего 25-летний опыт работы в сфере выставок и организовавшего более 1000 практических тренингов для участников выставок в более чем 10 странах.
Опытный эксперт продемонстрирует участникам эффективные методы повышения результативности на выставках, опираясь на реальные кейсы и примеры. С 2006 года в семинаре приняли участие более 25 000 человек. Он рекомендован с высоким индексом лояльности (NPS), что подтверждает его ценность и востребованность среди профессионалов, которые возвращаются на обучение вновь.
Тренинг будет состоять из двух частей. Первая часть, посвященная теме «Как повысить эффективность участия в выставках», охватит ключевые аспекты организации выставочной деятельности. В ходе обсуждения будут рассмотрены особенности проведения выставок, типичные ошибки и стереотипы участников, стратегии создания успешного выставочного присутствия, правильная организация стенда, а также эффективное представление услуг и продукции.
Во второй части тренинга внимание будет сосредоточено на работе выставочной команды. Участники изучат основные функции сотрудников стенда, правила делового внешнего вида и поведения, тактики и техники взаимодействия с посетителями, методы эффективной презентации продукта, а также подходы к развитию деловых связей и оценке результатов участия в выставке в пост-выставочный период.
Семинар для строителей стендов на тему «Как создавать и продавать выставочные стенды» будет посвящен требованиям к современному выставочному стенду, организации функциональных зон и оптимизации представления продукции. В ходе тренинга участникам будет представлена практическая информация о коммуникативной функции стенда, привлечении внимания посетителей и тенденциях в эксподизайне.
Этот семинар рекомендуется руководителям, дизайнерам, менеджерам по проектам, директорам и менеджерам по продажам компаний, которые участвуют или планируют участвовать в выставках, а также занимаются разработкой и установкой стендов. Желающие принять участие могут связаться с организаторами.
Для получения более подробной информации можно обратиться по следующему контактному номеру: +994 77 277 71 51.